رزرو آنلاین ویلا سوییت و اقامتگاه بوم گردی
شهرهای مورد علاقت رو پیدا کن
*با انتخاب تاریخ رفت و برگشت قیمت های دقیق تری برای شما محاسیه خواهد شد

اجاره روزانه ویلا و سوئیت در دماوند


مرتب سازی : پیش فرض | ارزان ترین | گران ترین ۱۰ اقامتگاه یافت شد

بیشتر بخوانید

 

دماوند

برای اجاره و رزرو اقامتگاه در دماوند که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ضدعفونی شده‌اند، می‌توانید از سایت چتراتا اقدام نمایید.

نام کوهی بسیار مرتفع از سلسله جبال البرز که همیشه از برف پوشیده شده است و در روزگاران کهن این کوه همواره محفل و نقطعه عطف داستان ها و روایات باستانی و تاریخی بوده و جایگاه ویژه ای داشته است، همان طور که در شاهکار استاد طوس می بینم نام دماوند و البرز بسیار ذکر شده است، البرز مسکن و آشیانه سیمرغ و محل پرورش زال می باشد و دماوند محل اسارت ضحاک که در باور عوام هنوز در آن جا در اسارت است. در دامنه های این کوه سحر آمیز که به دوره ی چهارم زمین شناسی باز می گردد، آب گرم معدنی وجود دارد که معروفترین آن آب گرم لاریجان است. به دلیل سردسیر و حاصلخیز بودن این منطقه به خاطر سرازیر شدن رودهایی مانند آب علی درختان و باغات بسیاری در این منطقه به وجود آمده که هر ساله محصولات متفاوت و بسیاری را به بازار عرضه می کنند مانند سیب درختی، سیب زمینی، لبنیات، گرد و ... که تمام این موارد باعث شدند تا شهرستان دماوند نقش و اهمیت فراوانی در حوزه ی جهانگردی و گردشگری منطقه و حتی کل ایران پیدا کند. برخی از آثار و جایگاه های تفریحی آن عبارت است از برج و معتبر و شبلی مربوط به به قرن پنجم که معروف ترین بنای تاریخی این نواحی است .

از جاذبه های گردشگری این شهرستان میتوان به قلعه باستانی گل خندان مربوط به دوره ی ساسانی، درختان کهنسال ارس ، گردو ، آبشار جنگلک ، روستای چنار شرق ، جشمه اعلاء غار رودافشان ، دریاچ تار وهویر  ، دشت لار ، دشت وارو سمرلتیان ، بقعه سید گته   ، غار بونیک و ... اشاره مرد

از ره آوردهای این سرزمین می توان به جاجیم، پارچه های نخی، روتختی، حوله بافی، گیر، منبت، معرق توتک، نان محلی و آبنبات اشاره داشت. عسل و لبنیات نیز دو تا از مهم ترین محصولات کشاورزی و دامداری دماوند است به نحوی که دوغ و ماست معروف آبعلی که یکی از دستاوردهای این شهر می باشد برای گردشگران بسیار جذاب و لذت بخش است .

ما به شما این اطمینان را میدهیم که با رزرو و اجاره آنلاین اقامتگاه چتراتا ، اقامتگاهی امن و پاکیزه با رعایت کامل پروتوکل‌های بهداشتی در اختیار خواهید داشت.