رزرو آنلاین ویلا سوییت و اقامتگاه بوم گردی
شهرهای مورد علاقت رو پیدا کن
*با انتخاب تاریخ رفت و برگشت قیمت های دقیق تری برای شما محاسیه خواهد شد

اجاره ویلا ، خانه ، آپارتمان مبله در چالوس


مرتب سازی : پیش فرض | ارزان ترین | گران ترین ۳۴ اقامتگاه یافت شد

بیشتر بخوانید

 

چالوس

برای اجاره و رزرو اقامتگاه در چالوس که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ضدعفونی شده‌اند، می‌توانید از سایت چتراتا اقدام نمایید.

چالوس نام شهری در استان مازندران در کنار دریای خزر است که نام آن در کتاب های قدیم جغرافی و فرهنگ نام آن شالوس یا سالوش ثبت شده و از شهرهای کهن این استان می‌باشد که در جلگه میانی کرانه دریای خزر جای گرفته است . این شهرستان به لحاظ جغرافیایی از شرق به شهر نوشهر از جنوب به کرج و از غرب با شهرستان های عباس آباد و کلاردشت همجوار است.

دامنه های شمالی رشته کوه البرز مرکزی در جنوب آن امتداد دارد و رود چالوس ، سردآبرود و هیچرود ،  زمین های کشاورزی آن را آبیاری می کنند. جاده زیبای چالوس که لقب چهارمین جاده ی زیبای جهان را با پیچ های زیادش و تونل های یخی یدک می کشد در زمان ناصرالدین شاه به سرپرستی مهندسی اتریشی احداث شد. چالوس تا اوایل دوره پهلوی اهمیت چندانی نداشت اما با احداث تونل کندان ارتباط بین تهران با چالوس راحت تر شد در نتیجه از لحاظ اقتصادی و تجارت و تفریحی دسترسی به آن آسان تر شد و این امر موجب گردید تا گردشگران بسیاری به آن منظقه‌ی سرسبز قدم بگذارند و با دیدن مکان های بکر و شگفت انگیز آن روح و جسم خود را طراوت بخشند. مکان‌هایی مانند هریجان ، سواسره ، دریاچه وشت ، مرداب کندوچال، سد دریوک ، تله کابین نمک آبرود ، غار یخ مراد ، کاخ اجابت ، کاخ چای خوران ، کاروان سرای سنگی و ... میزبان گردشگران فراوانی می‌شوند که در فصول مختلف سال از آن ها بازدید می کنند تا غرق در آرامش و سکوت به دور از هر هیاهوی شهری شوند. برنجک – قماق ( نوعی نان محلی ) ، رشته به رشته آغوزتون ( نوعی شیرینی سنتی ) پشت زیک ، نان ییلاقی و ... از سوغات های این سرزمین کهن است و صنایع دستی مانند حصیربافی ، جاجی بافی ، سفالگری ، گلیم بافی از معروفترین هنرهای مردمان آن جا می باشند و گردشگران می توانند ، با خرید از محصولات کشاورزی و صنایع دستی چرخه ی اقتصادی این شهر را به حرکت در آورند و باعث ترویج فرهنگ، آداب ، رسوم آن شوند.

ما به شما این اطمینان را میدهیم که با رزرو و اجاره آنلاین اقامتگاه چتراتا ، اقامتگاهی امن و پاکیزه با رعایت کامل پروتوکل‌های بهداشتی در اختیار خواهید داشت.