رزرو آنلاین ویلا سوییت و اقامتگاه بوم گردی
شهرهای مورد علاقت رو پیدا کن
*با انتخاب تاریخ رفت و برگشت قیمت های دقیق تری برای شما محاسیه خواهد شد

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان در رشت


مرتب سازی : پیش فرض | ارزان ترین | گران ترین ۵۵ اقامتگاه یافت شد

بیشتر بخوانید

رشت

برای اجاره و رزرو اقامتگاه در رشت که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ضدعفونی شده‌اند، می‌توانید از سایت چتراتا اقدام نمایید.

عبدالله مستوفی اولین فردی است که در قرن هشتم از رشت نام می برد در زمان صفویان رشت قصه ای بیش نبود، ولی شاه عباس بزرگ در آنجا آبادانی هایی ایجاد کرد تا رشت توسعه یابد و در زمان قاجار به دلیل روابط اقتصادی ایران و روسیه و تماس آن ها از راه رشت بر سرعت رشد این شهر افزود. رشت مرکز استان گیلان است که از شمال به بندرانزلی و دریای خزر و غرب به شهرستان فومن ، به شرق به لاهیجان و جنوب به زنجان و قزوین متصل می شود . رشت سرزمین چای و باران و سرسبزی است، سرزمینی با چشم اندازی زیبا که آن را تبدیل به سومین شهر گردشگری ایران کرده است.             

محصولات عمده‌ی این شهر عبارتند از برنج ، توتون، سیگار، چای، ابریشم، کنف و ... می باشد. امروزه آشنایی هر فردی با فرهنگ ، هویت و تمدن هر شهری یکی از بخش های مهم گردشگری است و رشت از این مهم دور نمانده است. آثار تاریخی و تفریحی این شهر شامل خانه سمیعی ها ، خانه قدیری ، موزه میرزا کوچک خان ، موزه گنجینه ، خانه میرزا خلیل رفیع ، خانه ابریشمی ، عمارت کلاه فرنگی ، مجموعه تاریخی شهرداری بازار روز دشت ، تالاب عینک ، و ... می‌باشد که زیبایی ها و جاذبه های این شهر را دوچندان کرده است. از مناطق طبیعی و تفریحی این شهر رشت می‌توان به هزار قلعه زیبا، پارک جنگلی سروان، باغ چوکام، دریاچه سنگسر، رودخانه گوهر رود و غیره اشاره داشت. در هر شهری از استان گیلان که انسان پای می گذارد، قدم زدن و پر کردن ریه ها از هوای خوب لذت سفر را دوچندان می‌کند و چه خوب است که مردمان این مناطق از ویژگی‌های گردشگری شهر و هنر دست خود استفاده می کنند تا اقتصاد منطقه را رونق بخشند.

حصیر بافی، یامبو بافی، رشتی دوزی، چادر شب بافی، سرامیک و سفال، چموش دوزی، مروا بافی و دست بافت های پشمی، شال بافی و ... از صنایع و هنرهای دستی این شهر است که با یک بار سر زدن به بازار بزرگ رشت می توان تمام آن‌ها را در رنگ‌ها و انواع مختلف مشاهد کرد و این تنوع در غذاهای شمالی به خصوص رشت نیز وجود دارد. مردم این منطقه با ترکیب چند غذای ساده، غذاهای لذیذ و خوشمزه ای را درست می کنند. مگر می شود کسی از این خته عبور کرده باشد و باقلا قاتوق، سیر قلیه، کباب ترش، اکبر جوجه، شوید قرمه، غوره مسما، فسنجان، پلا کباب، میرزا قاسمی، اناربیچ، مرغ ترش، ترشه تره، واویشکا و... را امتحان نکرده باشد. باشد این دیار با این همه تنوع و زیبایی از لحاظ صنعتی، کشاورزی، صنایع دستی و دامداری توانسته است لقب شهر همیشه بیدار رابرای خود کسب کند.

ما به شما این اطمینان را میدهیم که با رزرو و اجاره آنلاین اقامتگاه چتراتا ، اقامتگاهی امن و پاکیزه با رعایت کامل پروتوکل‌های بهداشتی در اختیار خواهید داشت.