معرفی شهر هایی برای سفر ارزان

معرفی شهر هایی برای سفر ارزان

  • مجله چتراتا
172

سفر رفتن قطعا یکی از لذت بخش ترین تجربه های زندگی هر فردی است. انسان‌ها از گذشته تا به امروز به‌ دنبال کشف تجربه‌های جدید بوده‌اند. یکی از راه‌های به دست آوردن تجربه‌های مفید ‌و آموزنده سفر است که باعث می‌شود از روزمرگی‌ها دور شویم. یکی از نکته‌های اصلی و مهم برای مسافرت هزینه‌ و مخارج سفر و پیدا کردن راهی برای سفر ارزان است. شاید عجیب باشد اما نگران نباشید می‌توانید با هزینه‌‌ای کم هم به سفر بروید و خاطره‌های خوبی بسازید.

سفر ارزان به کدام شهر می‌توان داشت؟


سفر رفتن قطعا یکی از لذت بخش ترین تجربه های زندگی هر فردی است. انسان‌ها از گذشته تا به امروز به‌ دنبال کشف تجربه‌های جدید بوده‌اند. یکی از راه‌های به دست آوردن تجربه‌های مفید ‌و آموزنده سفر است که باعث می‌شود از روزمرگی‌ها دور شویم. یکی از نکته‌های اصلی و مهم برای مسافرت هزینه‌ و مخارج سفر و پیدا کردن راهی برای سفر ارزان است. شاید عجیب باشد اما نگران نباشید می‌توانید با هزینه‌‌ای کم هم به سفر بروید و خاطره‌های خوبی بسازید.

شاید خیلی‌ از افراد بگویند مگر می‌شود با هزینه کم هم سفر کرد؟

چرا که نه!

شما می‌توانید به راحتی با داشتن یک سری اطلاعات مفید سفری ارزان داشته باشید. یکی از راه‌های داشتن یک سفر کم‌هزینه شناختن استان‌های ارزان ایران و اجاره ویلا در آن‌ها است. تحقیقات کارشناسان در زمینه سفر نشان می‌دهد کدام استان‌ها برای سفر ارزان‌تر است. وقت آن رسیده که این استان‌ها را بشناسید و آماده سفر شوید.


سفر ارزان به استان ایلام


برای اینکه یک سفر ارزان داشته باشید می‌توانید به استان ایلام بروید چون هزینه سفر و اقامت در شهرهای این استان بسیار مناسب است برای شمایی که قصد سفر ارزان دارید. این استان زیبا و کوهستانی که در غرب ایران قرار دارد سرشار از جاذبه‌های طبیعی و بناهای تاریخی است که همه ساله توریست های بسیاری را به خود جذب میکند. بازدید از شهر باستانی سیروان، تنگه ارغوان، کوه قلاقیران و قلعه قیران، دریاچه دوقلو سیاه گاو، سنگ نوشته تخت خان، غار طلسم‌خان، روستای کلم، تپه چغاگلان،  نقش برجسته گل گل ملکشاهی، تنگه بهرام چوبین، قلعه والی، کوه مانشت و موزه تاریخ طبیعی را فراموش نکنید و لحظه‌های شادی را بسازید. با اقامت در یک اقامتگاه بوم گردی در ایلام به دیدن جاذبه‌های این شهر زیبا بروید.


مسافرت کم هزینه به استان کرمانشاه


یکی دیگر از استان‌هایی که می‌توان برای داشتن یک سفر ارزان انتخاب شود استان کرمانشاه است. این استان غربی آب‌وهوای متنوعی دارد و شما با توجه به هر فصل مقصد‌های متفاوتی را می‌توانید انتخاب کنید چون بعضی از شهرهای این استان در فصل‌های گرم خنک‌اند و بعضی در فصل‌های سرد گرم‌تر از بقیه شهرهای آن هستند. این استان جاذبه‌های گردشگری مختلفی از جمله کاروانسراها، کاخ و خانه‌های تاریخی، حمام‌ها، پل‌ها و بناهای مذهبی دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

بعد از رزرو آنلاین اقامتگاه در کرمانشاه از طاق‌ بستان، گرا، چهارطاقی، قلعه‌های یزدگرد، پیران ویسه، غار‌های سنگی حسین کوهکن، شکارچیان و دو اشکفت، قوری قلعه، پراو، کاوات، ورواسی، کاروانسرا‌های عباسی، کاخ‌های ساسانی قصر شیرین، شاپور، سراب‌های روانسر، صحنه، نیلوفر، مسجدهای عماد‌الدوله، حاج شهباز‌ خان، شاهزاده، جامع کرمانشاه، دولتشاه، تپه‌های گنج‌دره، آسیاب، چیا جانی، گودین‌تپه، گوردخمه‌های اسحاق‌وند و سرخ ده، دخمه مادها، کتیبه‌های گودرز و بیستون، فراتاش یا فرهاد‌تراش، مجسمه هرکول،‌ نقش آنوبانی نی و ریجاب، تکیه‌های بیگلربیگی و معاون‌الملک، پل خسرو، آبشار پیران، تالاب هشیلان، نیایشگاه آناهیتا، خانه خواجه باروخ و بقعه بابا یادگار دیدن کنید و از سفرتان لذت ببرید. بی شک از این همه زیبایی و شکوه این استان به وجد می‌آییدو سفری به‌یاد ماندنی خواهید داشت.


سفر ارزان به استان لرستان


این استان چهارفصل که در قلب رشته کوه‌ زاگرس قرار گرفته قدمتی چهار هزار ساله دارد و یکی دیگر از مقصد‌های سفر ارزان در ایران است. سفر به این استان که جاذبه‌های دیدنی بی‌شماری دارد تجربه‌ای به‌یادماندنی خواهد بود.

در سفر به لرستان گشت‌و‌گذار در مکان‌هایی مثل دریاچه‌های گهر دورود و کیو، قلعه‌های باجول و دختر، غار‌های تمندر و کوگان، پل‌های شاپوری و قلعه حاتم، پارک جنگلی شور‌آب، اشترانکوه، دشت لاله‌های واژگون، خانه تاریخی ابو، تالاب ازگن، فلک‌الافلاک، نقش‌های صخره‌ای هومیان، مقبره حیات‌الغیب، آسیاب گبری و مسجد سلطانی از دست ندهید و خاطره‌ای ماندگار را برای خود و عزیزان خود بسازید.


سفری با هزینه کم استان کردستان


یکی دیگر از مقصد‌های ارزان برای سفر استان کوهستانی کردستان است. این استان با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد می‌تواند انتخاب فوق العاده ای برای یک سفر ماجراجویانه و البته کم‌هزینه باشد. اگر کردستان را برای سفر انتخاب کردید بازدید از مکان‌های تاریخی و طبیعی‌‌اش را مثل دریاچه‌های زریوار و سد وحدت، رودخانه سقز یا چم سقز، آبشار‌بل و آبشار کویله،‌ عمارت‌های وکیل‌الملک و مشیر دیوان، قلعه قمچقای بیجار، غار کرفتو، کوه آربابا بانه، موزه سنندج، روستای پلکانی پالنگان، منطقه اورامان، بازار سنندج، چهل چشمه، پل قشلاق، کلیسای سنندج، سراب قروه و سینمای روباز پارک جنگلی آبیدر، که یکی از بزرگ‌ترین سینماهای روباز جهان است، را از دست ندهید.


معرفی برخی از جاذبه های گردشگری ایران


البته در کشور چهار فصل‌مان جاذبه‌های گردشگری بسیاری وجود دارد که از نظر هزینه های سفر کاملا مناسب بوده و قطعا میتواند مقصد سفر های شما باشد.

در ادامه به اختصار برخی ازین جاذبه ها را معرفی می کنیم:


معرفی جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان غربی


افرادی که قصد سفر به استان آذربایجان غربی را دارند نیز از تخت سلیمان، سد بوکان، آبشار شلماش، حمام میرزا رسول، مسجد جامع سرخ مهاباد، سد مهاباد، بازار خوی، پل قطور، تپه حسنلو، مسجد جامع بوکان، دخمه سنگی فرهاد، دریاچه ارومیه، دژ بسطام، غار سهولان، آرامگاه شمس تبریزی، غار فخریگاه، فقرگاه، قره کلیسا، کاخ و موزه باغچه جوق، کتیبه کله شین، کلیسای ننه مریم، مسجد سردار، موزه ارومیه، مجموعه صخره‌ای بی بی کند و بازار ارومیه بازدید کنند.


معرفی جاذبه‌های گردشگری استان سیستان و بلوچستان


توصیه ما این است که در سفر به استان سیستان و بلوچستان کوه آتشفشان تفتان، رشته کوه بیرک، آتشکده کرکوه، تخت عدالت، کوه خواجه، زاهدان کهنه، قلعه سام، سکوهه، شهر سوخته، دهانه غلامان، قلعه بمپور، قلعه چهل دختر، موزه زنده سفال کلپورگان، کوه خضر، قلعه سرباز و کوه‌های مینیاتوری چابهار را ببینید.


معرفی جاذبه‌های گردشگری استان خراسان جنوبی


اگر قصد سفر به استان خراسان جنوبی را دارید از بیدخت، آبشار چهار ده، آرامگاه ابن حسام خوسفی، آرامگاه حکیم نزاری، ارگ کلاه فرنگی بیرجند، آسیاب آبی باغستان، دره کال جنی، رباط زردان، طاق شاه عباسی، غار خونیک، ماخونیک و مسجد جامع قاین بازدید کنید.


معرفی جاذبه‌های گردشگری استان یزد


در سفر ارزان به استان یزد نیز مسجد جامع یزد، باغ دولت‌آباد، کویر کاراکال، میدان امیرچخماق، قلعه سر، محله فهادان، آتشکده چک چک، آتشکده یزد، سرو چم، زورخانه تختی، باغ پهلوان‌پور، بازار مسگرها، مدرسه شمسیه، موزه مار، کاروانسرای شاه عباسی، دخمه زرتشتیان، مجموعه امیرچخماق و نخل میدان امیرچخماق را ببینید.

مرتبط:

آشنایی با معروفترین و قدیمی ترین بازارهای سنتی ایران