بهترین زمان مسافرت به کلاردشت

بهترین زمان مسافرت به کلاردشت

  • مجله چتراتا
172

کلاردشت یکی از شهرهای زیبا در غرب استان مازندران است. شهرت این شهر به سبب هوای پاک و خنک و طبیعت زیبای آن است. نزدیک‌ترین شهر شمالی به تهران که اخیرا با افتتاح بخشی از اتوبان تهران شمال فاصله آن به کمتر از چهار ساعت رسیده است. همچنین فاصله کلاردشت تا دریا حدود چهل دقیقه است و کلاردشت از مسیر جاده جنگلی عباس آباد به دریا مرتبط است.

کلاردشت یکی از شهرهای زیبا در غرب استان مازندران است. شهرت این شهر به سبب هوای پاک و خنک و طبیعت زیبای آن است. نزدیک‌ترین شهر شمالی به تهران که اخیرا با افتتاح بخشی از اتوبان تهران شمال فاصله آن به کمتر از چهار ساعت رسیده است. همچنین فاصله کلاردشت تا دریا حدود چهل دقیقه است و کلاردشت از مسیر جاده جنگلی عباس آباد به دریا مرتبط است

علت خنک بودن هوای کلاردشت در تمام طول سال بخاطر محاصره این دشت زیبا توسط رشته کوه های البرز از هر چهار ظرف می باشد و در تابستان ها غیرشرجی و خنک است.

کلاردشت در فصل بهار و تابستان دارای روزهای معتدل و شب‌های خنک است. برخی از گردشگران، شب را در کلاردشت اقامت می‌کنند و روز از کلاردشت خارج شده و از ساحل دریا لذت می‌برند و شب هنگام به ویلا و هتل شان در کلاردشت بازمی‌گردند.

کلاردشت در درجه اول یک شهر توریستی است و درآمد حاصل از آن، درآمد اول شهروندان این شهر است. در درجات بعدی، خدمات ساختمانی و تا حدودی دامداری و کشاورزی زمینه‌های کسب و کار این شهر نسبتاً کوچک است.

شاید کلاردشت را به عنوان یک شهر ساحلی در نظر نگیریم، ولی باید به این موضوع اشاره کرد که این شهر تا دریا خزر تنها ۴۰ دقیقه فاصله دارد و شما می توانید از مسیر جاده جنگلی عباس آباد خود را از کلاردشت به دریای خزر رسانده و از این دریاچه فوق العاده نیز بازدید کنید.

 

آب و هوای ییلاقی کلاردشت

 

یکی از مهمترین ویژگی هایی که باعث شده تا طبیعت کلاردشت مورد استقبال گردشگران قرار گیرد، آب و هوای بسیار مطبوع آن است. حتی در تابستان که معمولا بیشتر مناطق شمالی شرجی است و البته کمی آزاردهنده می شود، این منطقه با آب و هوای مطبوع از مسافران پذیرایی می کند.

 اما اختلاف دمای آن با مرکز استان مازندران در برخی از روزهای سرد زمستان به حدود ۳۰ درجه می رسد و در برخی از شب های تابستان همچنین ساکنان ییلاق کلاردشت مازندران لباس گرم می پوشند. بنابراین آب و هوای کلاردشت در تابستان بسیار خنک و همراه با شب های سرد است.

  


 بیشتر بخوانید :

-  اجاره ویلا شمال

-  اجاره ویلا

-  اجاره ویلا در رامسر


 

بهترین زمان مسافرت به کلاردشت

 

در این که طبیعت کلاردشت در هر چهار فصل سال زیباست هیچ شکی نیست اما با این حال بهترین و می‌توان گفت پرطرفدارترین فصل سفر به کلاردشت نیمه اول سال است. گردشگران زیادی به خصوص در فصل تابستان از گرمای هوای شهرشان به این شهر زیبا و خوش آب و هوا پناه می‌آورند. چرا که در این‌جا بر خلاف خیلی از شهرهای شمالی خبری از رطوبت و شرجی هوا نیست.

همچنین در پاییز که جنگل‌های کلاردشت لباس‌های رنگارنگ خود را می‌پوشند و در زمستان که بیشتر مناطق آن برفی است، می‌توانید روی کلاردشت به عنوان مقصدی جذاب و هیجان انگیز برای سفر حساب باز کنید.

 

مسیرهای دسترسی به کلاردشت

 

کلاردشت در فاصله پنجاه کیلومتری چالوس و در بین جاده کرج به چالوس واقع شده است. یکی از رایج ‌ترین مسیرها برای سفر به کلاردشت، از طریق جاده چالوس است. شما می توانید حد فاصل نرسیده به شهر چالوس از مسیر انحرافی مرزن ‌آباد وارد جاده اصلی کلاردشت شده و بعد از ۴۵ دقیقه رانندگی به این شهر زیبا وارد شوید.

مسیر دیگری که شما را به کلاردشت می رساند و به جرات یکی از زیباترین و رویایی ترین جاده های ایران است، جاده عباس آباد به کلاردشت است.

 

منابع : مجلات اینترنتی لست سکند،شمالی ها،نمناک

 

 

مرتبط:

چک لیستی از مهم ترین لوازم مورد نیاز در سفر به شمال