بهترین محله های شهر اصفهان برای اقامت

بهترین محله های شهر اصفهان برای اقامت

  • مجله چتراتا
172

یکی از پنج شهر برتر صنعت گردشگری در ایران، اصفهان است که همراه با نام آن، زاینده‌رود دوست‌داشتنی در ذهن هر شنونده‌ای تجسم می‌شود. شهر اصفهان در دامنه‌های شرقی زاگرس و دارای آب و هوایی نیمه‌خشک است که اقلیم مناسب، ..

یکی از پنج شهر برتر صنعت گردشگری در ایران، اصفهان است که همراه با نام آن، زاینده‌رود دوست‌داشتنی در ذهن هر شنونده‌ای تجسم می‌شودشهر اصفهان در دامنه‌های شرقی زاگرس و دارای آب و هوایی نیمه‌خشک است که اقلیم مناسب، اماکن تاریخی مثل میدان نقش ‌جهان، منارجنبان، مسجد شیخ لطف‌الله و همراه با قدمت دیرینه تاریخی که باهنر معماری و صنایع دستی عجین شده ازجمله مواردی است که محبوبت شهر اصفهان را در میان مردم ایران و جهان دوچندان کرده است.

 در ادامه چتراتا شما را در زمینه انتخاب بهترین محله‌های اصفهان طبق تغییرات جدید قیمت و  خدمات رفاه شهری، راهنمایی خواهد کرد.

 

پاچنار

 

پاچنار در خیابان حکیم نظامی واقع‌شده و ازیک ‌طرف به حسین‌آباد و از سوی دیگر به سراچگان می‌رسد. با اینکه ساخت‌وسازهای زیادی در این محله انجام‌ شده است، اما همچنان باغ‌های میوه و سبزی در آنجا خودنمایی می‌کند.

 

مرداویج

 

اگر ملاک  خرید خانه برای شما در اصفهان  اعیان‌نشین بودن آن است، مرداویج محله مناسبی می باشد.این محله شهر اصفهان که به کوی کارمندان نیز شهرت دارد، جایی در حدفاصل دروازه شیراز و چهارراه فرایبورگ واقع‌ شده است.

   


 بیشتر بخوانید :

-  اجاره ویلا شمال

-  اجاره ویلا

-  اجاره ویلا در رامسرشیخ صدوق

 

محله خوش‌نشین شیخ صدوق از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل‌شده است و در فاصله اندکی با زاینده‌رود قرار دارد. خيابان شيخ صدوق شمالي از پل فردوسي تا خيابان آزادگان را شامل مي‌شود و شيخ صدوق جنوبي نیز از چهار راه شيخ صدوق آغاز و تا جنوب برج كبوتر خيابان آزادي ادامه دارد.

 

محله جی اصفهان


محله جی، از کهن‌ترین محله‌های اصفهان به حساب می‌آید، اما در بافت و  ساختار، امروزی و پیشرفته است. محله جی جزء مناطق خوش نشین و اعیانی است که قیمت معقولی نسبت به دیگر نقاط گران شهر دارد و در عین حال، منطقه مسکونی مناسبی به نظر می‌رسد. خیابان بزرگ جی در این محله قرار دارد.

 

محله ولدان اصفهان

 

ولدان که تغییر یافته نام وردان است که معنی محل رویش گل را می‌دهد. همان طور که می‌دانید، استان اصفهان به پرورش گل معروف است و محله ولدان هم محلی برای فعالیت‌های این صنعت خوش عطر است. ولدان بین خیابان‌های صمدیه لباف و خیابان امام خمینی قرار دارد.

 

محله جلفا اصفهان

 

محله جلفا که قبل ها به محله ارمنی نشین معروف بود، در خیابان حکیم نظامی قرار دارد و به دلیل معماری متفاوت نسبت به دیگر محله‌­ها، بافت قدیمی کم نظیر، خیابان‌های سنگ فرش شده، کافه­‌ها، مراکز خرید و فروشگاهی متعدد و همچنین کلیساها، گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده.

 

خیابان ‌های چهارباغ اصفهان

 

خیابان ‌های چهارباغ از قدیمی ترین خیابان های اصفهان می باشند که قدمتی به اندازه ۳ یا ۴ قرن دارند و بسیار زیبا می‌ باشند. چهارباغ بالا که جنوبی ‌ترین چهارباغ است، چهارباغ عباسی، چهارباغ پایین و چهارباغ خواجو هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. در هر فصلی از سال، می‌ توانید در چهارباغ ‌های اصفهان، با خیال آسوده قدم بزنید و زیبایی شهر اصفهان را ببینید.

اگر چهارباغ بالا را تا انتها بروید به سی و سه پل می‌ رسید که بعد از آن و در همان مسیر مستقیم، چهارباغ عباسی را می‌ بینید. اگر باز هم مسیر مستقیم را ادامه دهید بعد از دروازه دولت یا میدان امام حسین، می ‌توانید تابلوی خیابان چهارباغ پایین را مشاهده کنید. چهارباغ خواجو هم دقیقاً روبروی پل خواجو است.

 

محله مشتاق اصفهان


محله مشتاق به سه بخش مشتاق ۱، مشتاق ۲ و مشتاق ۳ تقسیم شده است، که همگی با نام مشتاق شناخته می‌شوند و به دلیل موقعیت مناسب، یکی از باارزش‌ترین محله‌های اصفهان است. مشتاق را به خاطر آپارتمان‌های متعدد آن می‌شناسند.

آپارتمان‌های این محله، بالاترین قیمت را در تمامی مهم‌ترین محله‌های اصفهان دارند. قرارگیری در کنار زاینده رود و پل‌های آن، مشتاق را با وجود قیمت بالای مسکن، به محله محبوب و باارزشی تبدیل کرده است.

 

محله میرزا طاهر

 

محله میرزا طاهر با خانه‌های نسبتاً مجلل و مطلوب که با وجود خوش­نشین بودن آن‌ها، قیمت مناسب­‌تر و اقتصادی‌تری نسبت به دیگر محله‌های رده بالا دارد و می­‌توان گفت، از لحاظ ارزشگذاری، میانگین ارزانترین خانه­ و گرانترین خانه در اصفهان متعلق به این محله است.

 

محله جویباره

 

.محله جویباره نیز قدمت چندهزار ساله دارد و به عهد هخامنشی باز می‌گردد، به طوری که بسیاری آن را با مهاجرت یهودیان به ایران می‌شناسند و تا مدتی قبل، بسیاری از ساکنان، یهودی بودند، اما اکنون، بیشترشان مهاجرت کرده‌اند. جویباره یک محله در شمال شرق اصفهان است و در میان خیابان‌های هاتف و سروش قرار دارد. این محله ۷۰ هکتاری که از ۱۲ محله کوچک تشکیل شده است، با وجود کنیسه و مناطق تاریخی و فرهنگی از قیمت مسکن مناسبی برخوردار است.

 

محله طوقچی

 

محله طوقچی به خاطر باغ‌های بزرگ آن معروف است و بسیاری از باغ‌های این محله قدیمی و تاریخی به افراد سلطنتی یهودی متعلق بوده است. طوقچی در میان مردم محلی با صدای «تخچی» عنوان میشده، اما به تازگی نام دیگری هم پیدا کردن و آن را با نام میدان قدس هم می‌شناسند. دروازه شمالی اصفهان قدیم در کنار این محله قرار دارد و به خوبی در جای جای آن، باغ‌های مختلف تاریخی قرار گرفته است

 

منابع : مجلات اینترنتی کلید،گرین ملک

 

مرتبط:

آشنایی با اقوام کرمانج