معرفی آبشار زیبای خور در البرز

معرفی آبشار زیبای خور در البرز

  • مجله چتراتا
172

یکی از آبشارهای معروف که در نزدیکی روستای خور واقع شده است و میتواند برای سفر یکی روزه مقصد مناسبی باشد. این آبشار خروشان که ارتفاعی بالغ بر پنجاه متر دارد و در اتفاع 2800 متری از سطح دریا قرار دارد و در یک محیط سرسبز و بی نظیر واقع شده است.

معرفی آبشار  زیبای خور در البرز

در این مطلب از چتراتا به سراغ استان البرز وآبشار زیبا و بکری در این منطقه رفته ایم که امروزه یکی از هیجان انگیزترین  ماجراجویی طبیعت فرود از آبشار می باشد.پس ما را در چتراتا همراهی کنید تا این آبشار زیبا را به شما معرفی کنیم.

آبشارنوردی

آبشار نوردی با فرود از آبشار کاملا متفاوت است که هرکدام حرفه ای متفاوت و دارای تجهیزات مختلفی می باشد. آبشارنوردی که در واقع همان یخ نوردی است که شما به جای بالا رفتن از صخره های مرتفع یخی از آبشارهای یخ زده بالا می روید.

این ورزش در واقع طوری است که شما به جای اینکه از بالا به پایین بیایید باید برعکس انجام دهید و صعود آن را تجربه کنید و حتما تجهیزات لازم ازجمله کفش مخصوص،میخريا،یخ شکن... همراه داشته باشید.

دره نوردی

 یکی از شاخه ها و بخش های اصلی دره نوردی فرود است .فرود دوب خش(فرود از صخره،فرود از آبشار) تقسیم می شود .فرود از آبشار خود یک ورزش به حساب می آید .شما در این حرفه از بالای آبشار  به سمت پایین فرود می آیید که باید تجهیزات لازم را داشته باشید زیرا کاملا خیس می شوید.

معرفی آبشار خور در استان البرز

یکی از آبشارهای معروف که در نزدیکی روستای خور واقع شده است  و میتواند برای سفر یکی روزه مقصد مناسبی باشد. این آبشار خروشان که ارتفاعی بالغ بر پنجاه متر دارد و در اتفاع 2800 متری از سطح دریا قرار دارد  و در یک محیط سرسبز و بی نظیر واقع شده است.

شما برای رسیدن به این آبشار حدودا یک ساعت باید پیاده روی کنید و از دل طبیعت گذر کنید تا به این مکان زیبا برسید که در گذشته نهری در کنار این طبیعت جاری بوده است  ولی امروزه آن را به جای دیگری هدایت کرده اند.

 شما علاوه بر آبشار نوردی و یخ نوردی میتوانید کوهنوردی را هم در سفر به این منطقه تجربه کنید زیرا در نزدیکی روستای خور، قله گندم چال می باشد که میتواند مکان مناسبی برای کوهنوردی باشد.

بهترین زمان سفر به آبشار خور

بهترین فصل برای سفر به آبشار خور تابستان است که میتواند گزینه خوبی برای رهایی شما از گرمای تابستان باشد. البته اگر قصد آبشار نوردی را دارید زمستان باید به این مکان مراجعه کنید.

مسیر دسترسی به آبشار خور

شما برای رسیدن به این آبشار بکر باید وارد جاده چالوس شوید که این مکان قبل از سد کرج واقع شده است و باید وارد روستای سیجان و خور شوید و بعد به سمت چپ بروید و وارد روستای خور شوید. البته برای رسیدن به روستای خور شما یک  مسیر پیچ در پیچی که پر از شور و هیجان و زیبایی است را تجربه میکنید و در نهایت باید دل به طبیعت بزنید تا  این آبشار زیبا را نظاره گر شوید.

 

مرتبط:

با ارزانترین کشورهای جهان برای مسافرت آشنا شوید