طبیعت رامسر در زمستان

طبیعت رامسر در زمستان

  • مجله چتراتا
172

رامسر، عروس شهر های شمالی ایران به دلیل آب و هوای دلپذیر و جاذبه هایی که دارد گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب می کند. بدون شک رامسر یکی از زیبا ترین شهرهای گردشگری استان مازندران است این شهر بی نظیر به نگین مازندران هم لقب گرفته است. بهترین زمان برای سفر به شمال ایران بسته به آب و هوا و هزینه های سفر تعیین می شود. شهر رامسر یکی از پر رفت و آمد ترین شهر در بین گیلان و مازندران است و بیشتر سفرهایی که به این سمت صورت می گیرد اغلب بین 3 تا 4 روز می باشد. عمده سفر ها نیز در تعطیلات آخر هفته ای انجام می شوند.

مقدمه

در این مقاله می‌خواهیم از طبیعت رامسر در زمستان بگوییم. رامسر، عروس شهر های شمالی ایران به دلیل آب و هوای دلپذیر و جاذبه هایی که دارد گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب می کند. بدون شک رامسر یکی از زیبا ترین شهرهای گردشگری استان مازندران است این شهر بی نظیر به نگین مازندران هم لقب گرفته است. بهترین زمان برای سفر به شمال ایران بسته به آب و هوا و هزینه های سفر تعیین می شود. شهر رامسر یکی از پر رفت و آمد ترین شهر در بین گیلان و مازندران است و بیشتر سفرهایی که به این سمت صورت می گیرد اغلب بین 3 تا 4 روز می باشد. عمده سفر ها نیز در تعطیلات آخر هفته ای انجام می شوند. برای اجاره و رزرو اقامتگاه در رامسر می‌توانید از طریق سایت چتراتا اقدام نمایید.

 

 استان مازندران تابستان هایی گرم و شرجی دارد و همچنین زمستان هایی نسبتا سرد! از این رو بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بهار و پاییز است. اما شهرستان رامسر به نسبت دارای اب و هوای معتدل تری در تابستان و زمستان بوده و آنچنان خیلی گرم یا خیلی سرد نمی شود. سردترین ماه سال در رامسر معمولا بهمن ماه و گرمترین ماه آن نیز نیمه اول مرداد می باشد.البته نا گفته نماند که ییلاقات اطراف رامسر مانند روستاهای جواهرده، جنت رودبار و گرسمسار، در گرمای تابستان هم کاملا خنک و دلپذیر است و در آن ها خبری از هوای گرم و شرجی نیست. در گرم ترین ماه سال مرداد میانگین هوا 9/24 سانتی گراد و در سردترین ماه سال یعنی بهمن 7/6 درجه سانتی گراد است.

 

در مجموع ماه های مهر و نیمه دوم فروردین ماه، اردیبهشت ماه و خرداد از بهترین زمان ها برای سفر به استان مازندران به حساب می آید. در مهر ماه که مدارس باز شده اند شهرهای شمالی از جمله آب و هوای شهر رامسر بسیار متعادل و دلچسب می باشد هم این که در این زمان شهر بسیار خلوت است و در نتیجه هزینه های سفر شما نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. از مزایای این فصل این است که هنوز سرمای پاییزی شروع نشده و از نظر شرایط جوی نیز زمینه مناسبی برای سفر شما فراهم است. همچنین شما میتوانید با رفتن به تله کابین رامسر از بالا منظره زیبای این شهر را نگاه کنید.

 

نیمه دوم فروردین هم زمانی است که فعالیت مدارس از سر گرفه شده و همچنین بیشتر جمعیت کشور در تعطیلات عید حسابی خوش گذرانده اند. در این زمان شهرهای شمالی کشور خلوت بوده و هزینه ها کاهش یافته است که در ماه های اردیبهشت و خرداد هم نیز به این صورت است. شرایط جوی در فصل بهار کاملا مناسب بوده و هیچ وجه از این بابت دچار مشکل نمی شوید.

 

میزان بارندگی در استان مازندران و شهر رامسر 1300 میلی متر است از این رو سبب شده که این شهر در لیست پر بارش ترین استان های کشور قرار بگیرد.

 

رامسر در زمستان

 

شهرستان رامسر به دلیل نزدیکی همزمان به کوه و دریا دارای اقلیم خاصی می باشد. این اقلیم سبب می شود که از گرمای شدید در فصل تابستان در امان باشد و همین خاصیت باعث می شود زمستان ها نیز یخبندان به ندرت در آن رخ دهد.

 

بطور میانگین معمولا هر چهار یا پنج سال یکبار در سطح شهر رامسر برف می بارد. اما به دلیل فاصله کم میان شهر تا کوه های مجاور مردم شهر می توانند در کمتر از 10 دقیقه خود را به کوه های برفی برسانند و از دیدن برف لذت ببرند.

 

یکی از سنگین ترین برف های رامسر در بهمن ماه سال 92 رخ داد که ارتفاع برف در سطح شهرستان رامسر به 2 متر نیز رسید.

 

از برف های معروف دیگر که در رامسر ثبت شده است می توان به برف سال 50 و سه برف نیمه سنگین در دهه چهل شمسی و برف و سرمای دی ماه 86 اشاره کرد.


برای رزرو و اجاره ویلا در رامسر می‌توانید از طریق سایت چتراتا اقددام نمایید.

 

حال و هوای جنگل های رامسر در زمستان

 

جنگل دالخانی یکی از بکرترین و زیباترین مسیرهای جنگلی در شمال ایران و از جاهای دیدنی رامسر در زمستان است. جنگل دالخانی از محبوب ترین مناطق جنگل نوردی ایران است. در انتهای مسیر جنگل دالخانی به تعدادی از روستاها و ییلاق های محبوب رامسر می رسد که می توانند رنگ تازه ای به سفر شما ببخشند.

 

جنگل دالخانی و دهستان جنت رودبار دارای زمستان هایی سرد و پر برف می باشند. این مناطق به دلیل پوشش انبوه در روزهای برفی جلوه خاصی را به نمایش می گذارند و سوژه مناسبی برای عکاسان طبیعت می باشند.

 

منطقه جواهرده رامسر با آبشار باشکوه و یخ زده آن نیز در فصل زمستان پذیرای مسافران خاص خودش می باشد.

 

این ییلاق زیبا در شبهای برفی زمستان نیز پر تردد بوده و بسیاری از بومی ها و حتی گردشگران از مناطق دور و نزدیک برای شب گذرانی در طبیعت برفی جواهرده لحظه شماری می کنند.

 

در آخر می توان رامسر را شهری جذاب برای هر چهار فصل سال قلمداد کرد.رامسر با دارا بودن آبگرم های معدنی می تواند در روزهای بارانی و برفی محل مناسبی برای گردشگران فراهم کند. در روزهای افتابی و گرم تابستان هم دریای زیبای کاسپین و خنکای ییلاقات رامسر می تواند اوقات خوشی را برای گردشگران رقم بزند.

مرتبط:

تهران ، پایتخت شلوغ اما دوست داشتنی