نامناسب ترین صندلی های هواپیما کدامند

نامناسب ترین صندلی های هواپیما کدامند

  • مجله چتراتا
172

هنگامی که شما تصمیم به خرید بلیط هواپیما می‌گیرید، باید همه جوانب را در نظر بگیرید. برای مثال شرکتی که قصد خرید بلیط هواپیما را از آنجا دارید، نحوه خرید بلیط هواپیما که حضوری باشد یا اینترنتی یا قصد پرواز داخلی یا خارجی دارید. بعد از انتخاب و تصمیم‌گیری درمورد همه این آیتم‌ها ‌نوبت به مدل و سال ساخت هواپیما می‌رسد که برخلاف موارد بالا این قسمت بستگی به شانس شما دارد، چون همان اندازه که در وقت صرفه‌جویی می‌کند و مسافت‌ها را نزدیک‌تر می‌کند اگر صندلی‌های راحتی نداشته باشید می‌تواند یکی از بد‌ترین تجربه‌ها را برای شما به ارمغان بیاورد.


هنگامی که شما تصمیم به خرید بلیط هواپیما می‌گیرید، باید همه جوانب را در نظر بگیرید. برای مثال شرکتی که قصد خرید بلیط هواپیما را از آنجا دارید، نحوه خرید بلیط هواپیما که حضوری باشد یا اینترنتی یا قصد پرواز داخلی یا خارجی دارید.

بعد از انتخاب و تصمیم‌گیری درمورد همه این آیتم‌ها ‌نوبت به مدل و سال ساخت هواپیما می‌رسد که برخلاف موارد بالا این قسمت بستگی به شانس شما دارد، چون همان اندازه که در وقت صرفه‌جویی می‌کند و مسافت‌ها را نزدیک‌تر می‌کند اگر صندلی‌های راحتی نداشته باشید می‌تواند یکی از بد‌ترین تجربه‌ها را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر پرواز داخلی باشد این موضوع قابل تحمل‌تر می‌شود. در برخی از ایرلاین‌ها شما خودتان ‌می‌توانید صندلی مورد نظر را انتخاب کنید. دراین مقاله ازچتراتا  سعی می‌کنم نکاتی در مورد انتخاب صندلی و بد‌ترین و ناراحت‌ترین صندلی‌های هواپیما را برای شما معرفی کنیم تا از پرواز خود لذت کافی را ببرید

 

معرفی بد‌ترین صندلی های هواپیما

 

صندلی نزدیک سرویس بهداشتی

 

شاید با قاطعیت گفت ،صندلی‌های نزدیک به توالت هنوز هم جز بد‌ترین‌‌ها در کابین هستند. به این معنی که تقریبا همیشه یک صف رفت وآمد برای توالت وجود دارد و چون رفت وآمد زیادی را به همراه دارد شما هم مجبورید مرتب در صندلی خود عقب وجلو بروید و یا اینکه همه قسمت‌های بدنتان مخصوصا شانه‌ها را جمع کنید تا با کسی برخورد نکند.

 

صندلی شکسته

 

در اینجا منظور از شکسته می‌تواند معانی زیادی داشته باشد مثلا صندلی در یک زاویه عجیب و غریب قرار گرفته یا از نظر مکانیسم عقب افتاده و کهنه باشد. و یا بد‌ترین مورد می تواند خراب بودن هدفون و صفحه نمایش باشد.

 

صندلی پنجره مخروطی

 

گاهی در قسمت پشت برخی هواپیما‌ها ممکن است چند ردیف دوتایی باشد که در ابتدا میتواند بنظر رویایی بیاید ولی در واقع یک شکاف بین صندلی و دیوار هواپیما وجود دارد که شما نمی‌توانید بخوابید. اگر شما حس کنید که در یک اتاق کوچک هستید خیلی خوب  هست یا اینکه ممکن است فردی که پشت صندلی شما نشسته است این فضارا بعنوان لامپ اضافی اتاق فرض کند که در این صورت می‌تواند تمام تلاشش رو بکند که این نور اضافی را حذف یا خاموش کند.

 

آخرین ردیف صندلی

 

در صندلی‌هایی که در ردیف آخر هواپیما قرار دارند به احتمال زیاد شما مجبور هستید مجموعه‌ای از انواع عطر‌هایی که در راه رفتن به سرویس بهداشتی هستند و تعداد زیادی از افرادی که در صف هستند را تحمل کنید. این صندلی‌ها اصلا کشیده نمیشوند یعنی قابلیت تنظیم ندارند و شما باید خودتان را با صندلی وفق دهید.

   


 بیشتر بخوانید :

-  اجاره ویلا شمال

-  اجاره ویلا

-  اجاره ویلا در رامسرصندلی های بین دو پنجره

 

گاهی برخی از هواپیما‌ها دارای پیکربندی هستند که پنجره بین دو صندلی قرار گرفته است البته این می‌تواند یک خبر بد برای کسانی باشد که علاقه دارند منظره بیرون را تماشا کنند. همچنین می‌تواند باعث مشکلات روشنایی بشود چون ممکن است شما برای خودتان یه کابین بخواهید تا استراحت کنید در صورتی که فرد پشت سر شما به روشنایی علاقه دارد در این زمان شما مجبور هستید که مذاکره کنید

 

ردیف مقابل در خروج

 

قیمت ردیف مقابل در خروج با ردیف اول تقریبا یکی است. پس هنگام خرید بلیط هواپیما سعی کنید از انتخاب این صندلی‌ها اجتناب کنید.

 

نحوه وزمان انتخاب صندلی

 

بسیاری از شركت های هواپیمائی برای صندلی هایی كه بیشترین درخواست برای آنها وجود دارند، هزینه اضافه تری دریافت می نمایند (مانند ردیف مقابل درب خروج یا صندلی هایی كه دارای فضای بیشتری برای پاها هستند)، در حالی كه دیگر شركت ها برای همه صندلی ها هزینه یكسانی دریافت می كنند.

 

منابع: مجلات اینترنتی سفرستان، کجارو

مرتبط:

آموزش مقدماتی عکاسی در مسافرت