آشنایی با اقامتگاه بوم گردی خونه خورشید

آشنایی با اقامتگاه بوم گردی خونه خورشید

  • مجله چتراتا
172

تنکابن یا شهسوار یکی از شهرهای استان مازندران در ایران است. شهر تنکابن مرکز شهرستان تنکابن بوده و پس از شهر چالوس دومین شهر پر جمعیت غرب استان مازندران می‌باشد. این شهر به پایتخت مرکبات ایران شهرت دارد.

تنکابن یا شهسوار یکی از شهرهای استان مازندران در ایران است. شهر تنکابن مرکز شهرستان تنکابن بوده و پس از شهر چالوس دومین شهر پر جمعیت غرب استان مازندران می‌باشداین شهر به پایتخت مرکبات ایران شهرت دارد.

این شهر ساحلی و زیبا در استان مازندران واقع شده است که جاذبه های گردشگری زیادی نظیر چشمه های آبگرم  معدنی سه هزار ، دشت دریاسر،  شلفت و فلکده درلیرسر و آبشار سنگ بن چشمه دارد که موجب شده گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

 امروز می خواهیم اقامتگاه بوم گردی خونه خورشید در تنکابن را به شما معرفی کنیم.

در روستای چلاسر شهرستان تنکابن، اقامتگاه بوم گردی خونه خورشید قرار دارد. قدمت این اقامتگاه به 50 سال پیش بازمیگردد و به سبک کاملا سنتی با چوب ، گل و سنگ بنا شده است. این بوم گردی زیبا با مساحت 120 مترمربع دارای 3 اتاق می باشد که ظرفیت پذیرایی از 18 گردشگر را دارد. تراس بزرگ 30 متری این اقامتگاه چشم انداز زیبایی رو طبیعت روستا دارد.

 

ویژگی های اقامتگاه بوم گردی خونه خورشید

 

اقامتگاه بوم گردی خونه خورشید، تنها از یک خانه تشکیل شده که دارای 2 اتاق 15 متری و 1 اتاق 12 متری ست و در این اتاقها از کولر ، بخاری هیزمی و بخاری گازی به عنوان سیستم سرمایشی گرمایشی استفاده می شود. همچنین در این خانه بومی 2 سرویس بهداشتی مشترک برای مسافران در نظر گرفته شده است.

از ویژگی های بوم گردی خونه خورشید تنکابن این است که در اطراف آن ،مزارع چای و مرکبات فراوان یافت می شود.همچنین می توانند از جاذبه های طبیعی و گردشگری مثل آبشار تودارک و جنگل های دوهزار دیدن فرمایند و با گشت گذار محلی و پیاده روی در طبیعت روستا از مناظر زیبا لذت ببرند.

این بوم گردی مجهز به اینترنت ، پارکینگ وسرویس بهداشتی اختصاصی می باشد و امکان سرو انواع غذاهای محلی برای مهمانان وجود دارد.

   


 بیشتر بخوانید :

-  اجاره ویلا شمال

-  اجاره ویلا

-  اجاره ویلا در رامسرجاذبه های گردشگری نزدیک به اقامتگاه خانه خورشید

 

یکی از مناطقی که به اقامتگاه بوم گردی خانه خورشید نزدیک است، جنگل بکر و  فوق العاده دوهزار می باشد.منطقه‌ای کوهستانی با چمنزارها، دره‌ سرسبز و جنگل‌های مرتفع جلگه‌ای، امروزه به یکی از مقاصد گردشگری در کشور تبدیل شده است. همچنین برخورداری این ناحیه از اقلیم و آب و هوایی مناسب، باعث ایجاد مجموعه‌ زیستی و طبیعی بی‌نظیری همچون جنگل‌ها، مراتع، یخچال‌های طبیعی، چمنزارها و قله‌های مرتفع شده است. و اما رودخانه‌ خروشان دو هزار که از ارتفاعات الموت استان قزوین و تخت سلیمان سرچشمه گرفته است، منظره‌ای بسیار دیدنی و جذاب را به وجود آورده است که از دلایل اصلی حضور گردشگران در این منطقه از ایران، محسوب می‌شود.

همچنین در بیست کیلومتری این اقامتگاه  و در فاصله‌ بین نشتارود و عباس‌آباد، منطقه‌ای حفاظت شده و بسیار دیدنی قرار دارد که فاصله‌ آن با دریا تنها ۱۲۰ متر است. این منطقه‌ حفاظت شده که به «پارک ملی خشکه داران» شهرت دارد، عنوان یگانه جنگل جلگه‌ای شمال ایران را به خود اختصاص داده است. جنگلی کاملا بکر که می‌توان آن را آخرین بازمانده از اکوسیستم‌های جنگلی جلگه‌ای شمال کشور معرفی کرد که دارای وسعتی حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع است. در این منطقه می‌توان گونه‌های مختلفی از جانوران و گیاهان را مشاهده کرد. جالب است بدانید که در حاشیه‌ این پارک زیبا می‌توان موزه‌ تاریخی طبیعی را مشاهده کرد که نمونه‌ای جالب از مجموعه‌ تاکسیدرمی از حیوانات وحشی در شمال ایران را برای گردشگران و محققان به نمایش گذاشته است.

دشت دریاسر تنکابن نیز یکی از زیباترین مناطق شمال ایران است که در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار قرار دارد. این دشت نیز در نزدیکی اقامتگاه خانه خورشید قرار دارد. دشت دریاسر که در ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است، بین ۴ کوه محصور شده است. از سمت جنوب غربی کوه الموت، بلندترین کوهی است که دشت دریاسر را احاطه کرده است. در حقیقت این دشت مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند.

اخرین منطقه گردشگری زیبا در نزدیکی بوم گردی خانه خورشید، پارکی زیبا با چشم‌اندازی منحصربه‌فرد در ۱۸ کیلومتری جاده تنکابن به جنگل دوهزار استان مازندران قرار دارد که به «پارک جنگلی چالدره» شهرت یافته است. این ناحیه از شمال کشور دارای مساحتی بالغ بر ۹۴ هکتار است و در نقطه‌ اتصال دو رود دوهزار و سه‌هزار قرار گرفته است. در واقع چالدره، دره‌ای است عمیق و سرسبز که می‌توان با حضور در آن آرامشی وصف‌ناشدنی را تجربه کرد.

منابع: گردآوری توسط چتراتا

 

مرتبط:

همه چیز در مورد ساحل سرخ هرمزگان